Świadomość ekologiczna Polaków

Na szczęście nie jest tak źle, jak przed kilkoma laty. Świadomość ekologiczna Polaków rośnie w siłę. Segregujemy śmieci i chronimy przyrodę. Coraz bardziej interesujemy się odnawialnymi źródłami energii, którą oszczędzamy tak samo, jak wodę. Ale czy to wystarczy?

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Te mocne słowa, które powinien znać każdy Polak, a jeszcze lepiej stosować się do nich. Myślenie o naszej planecie, ochronie środowiska to dokładnie jak dbanie o własne przysłowiowe cztery kąty. „W domu nie wyrzucasz śmieci na podłogę, dlaczego robisz tak na zewnątrz?” Z takimi słowami spotykają się nasze dzieci w przedszkolach i szkołach. Choć to kropla w morzu w ramach budowania ich świadomości, taki początek jest zupełnie dobry. Globalne myślenie i lokalne działanie koniecznie musi zakorzenić się w umysłach najmłodszych. W innym wypadku życie Ziemi będzie coraz bardziej zagrożone.

Świadomość ekologiczna – obiecujące zmiany

Człowiek żyje dzięki przyrodzie. Wielką głupotą byłby zupełny brak przejmowania się jej stanem, a już tym bardziej jej szkodzenie. Jak wynika ze statystyk, zmiany w ramach świadomości ekologicznej okazują się bardzo obiecujące. Z roku na rok społeczeństwo polskie może szczycić się coraz lepszymi wynikami. W końcu wyłączamy światło tam, gdzie nas nie ma, zbieramy baterie, zgniatamy plastikowe butelki, nie depczemy bezmyślnie zieleni. Na szczególne uwagę zasługuje coraz większa liczba stowarzyszeń na rzecz Ziemi.

2 thoughts on “Świadomość ekologiczna Polaków

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *