Ekologiczny warzywnik. Na co zwrócić uwagę?

Moda na ekologię na szczęście nie schodzi ze sceny. Interesujemy się nią dostatecznie mocno, dlatego i u nas coś zupełnie ekologicznego, a dokładnie porady, jak założyć ekologiczny warzywnik, jakich środków do ochrony roślin używać i czym nawozić rośliny.

Zakładanie ekologicznego warzywnika

Takie w niczym nie różni się od zwykłego warzywnika, w ramach którego stosujemy różnego rodzaju nawozy, aby warzywka szybciej urosły, nie zepsuły się i były smaczne. Tu jednak z nawożeniem będziesz miał poważne zmiany, ponieważ chodzi tu o nawóz organiczny. W ramach takiego możesz używać kompostu. Dzięki nawozom organicznym, które musisz stosować, chcąc szczycić się ekologicznym ogródkiem, poprawisz strukturę gleby. W tym wypadku będzie ona w stanie magazynować większe ilości wody.

Co zawierają nawozy sztuczne?

Pamiętaj, że nawozy sztuczne mają wpływ na glebę. Nie bez znaczenia są one dla roślin. Azotany – te powinny być całkowicie wyeliminowane, ponieważ przekształcają się kolejno w groźne dla ludzkiego zdrowia azotyny. Nawozy sztuczne to spora porcja metali ciężkich, jak cynk, ołów czy kadm. O ich zagrożeniach dla człowieka w tym wypadku pisać nie trzeba. Raczej zdecydowanie zachęcić do stosowania organicznych nawozów, które są dla ludzkiego zdrowia w pełni bezpieczne, zwłaszcza, że to przecież ekologiczny warzywnik, z którego mamy czerpać same zdrowotne korzyści.

Ekologiczna ochrona roślin

Warzyw i roślin w naszym ekologicznym warzywniku nie pryskamy, czym popadnie. Rośliny chronimy za pomocą profilaktycznych działań, którymi są: siew zdrowych nasion, zastosowanie odpowiedniej gleby, wskazane nawożenie i odchwaszczanie.

One thought on “Ekologiczny warzywnik. Na co zwrócić uwagę?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *