Ekologiczny ogródek. Co warto wiedzieć?

Zdrowy styl coraz częściej wpisuje się w nasze życie. Dostatecznie dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy wpływ na środowisko, w jakim żyjemy. Nie bez znaczenia jest dla nas to, co jemy ani też to, czym się otaczamy. Czy ekologiczny ogródek to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Jeśli tylko mamy miejsce na jego zaaranżowanie, jak najszybciej należy zabrać się do działania.

Mały ogródek czy ogród

W ramach ekologicznego ogrodnictwa możemy pozwolić sobie nawet na założenie mini ogródka, w którym będziemy dbali o uzyskanie zdrowej żywności. Jeśli powierzchnia, jaką dysponujemy, umożliwia nam na nieco większy rozmach działania, możemy pójść krok dalej i założyć ogród ekologiczny. Najważniejsze to fakt, że nie możemy tu używać żadnych szkodliwych związków, a co więcej- zbędnie zużywać wody oraz wszelkich materiałów.

Główna zasada ekologicznego ogrodu

W Twoich planach jest sporej powierzchni ogród ekologiczny? Pamiętaj, że główną zasadą tu będzie nieszkodzenie naturze. Twoje profilaktyczne działania zapewnią takiemu nie tylko piękny wygląd, ale też urodzaj. Jeśli postarasz się dostatecznie dobrze, czekać Cię będzie niespodzianka. W Twoim ogrodzie mogą zagościć naprawdę rzadkie gatunki zwierząt.

Co jeszcze musisz wiedzieć o ogrodzie ekologicznym?

Zanim zdecydujesz się założyć tytułowy ogród, nie zapominaj, że w takim trzeba będzie:

  • używać wyłącznie organicznych lub ekologicznych nawozów

  • uprawiać rośliny zgodnie z zaleceniami

  • racjonalnie użytkować wodę

  • stosować ściółkę

2 thoughts on “Ekologiczny ogródek. Co warto wiedzieć?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *