Ekologiczne i ekonomiczne podlewanie zieleni w ogrodzie

Odpowiedni system nawadniania ogrodu to skuteczna oszczędność wody, jak również naszego czasu i pieniędzy. Posiadasz ogród? Dostatecznie dobrze wiesz, jak jest on drogi i jak bardzo należy o niego dbać, aby nie zetknąć się ze stratami? Zużycie wody w ramach posiadania ekologicznego ogrodu można oszczędzić, decydując się na sprawdzone metody. Jakie? Sprawdź.

Istotne metody na oszczędności

Chcesz oszczędzić wodę? Podlewaj rośliny rzadziej, a większą ilością wody. Intensywne podlewanie większości roślin nie szkodzi. Pamiętaj jednak, aby zabieg ten wykonywać wcześnie rano lub wieczorem, kiedy promienie słońca nie padają na roślinność. Używaj węża zaopatrzonego w spryskiwacz, dzięki czemu podlewanie zieleni będzie dokładne, a jednocześnie oszczędne. Co więcej, nie zapomnij o podziemnym systemie nawadniającym, który zmniejsza zużycie wody nawet o połowę.

Ekologiczna deszczówka

Trudno nie nazwać deszczówki ekologiczną. Ta zbierana w beczkach czy też innych pojemnikach woda przydaje się przede wszystkim w ramach podlewania trudno dostępnych miejsc. Jeśli jednak mieszkasz w typowo przemysłowym regionie, zanim zdecydujesz się na podlewanie deszczówką konkretnej roślinności w swoim ekologicznym ogrodzie, miej wzgląd na jej odczyn.

Ściółkowanie, obornik i kompost

Jeżeli zależy Ci na naprawdę sporych oszczędnościach wody w ogrodzie, zdecyduj się wczesną wiosną na ściółkowanie. Woda z takiej gleby będzie dostatecznie trudniej wyparowywać, a co za tym idzie, zaoszczędzisz. Ten sam efekt uzyskasz, mieszając glebę z obornikiem i kompostem.

2 thoughts on “Ekologiczne i ekonomiczne podlewanie zieleni w ogrodzie

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *